Niniejsze tłumaczenie Ogólnych Warunków ma wyłącznie charakter informacyjny.
Zawarcie umowy kupna podlega Ogólnym Warunkom Handlowym w języku czeskim oraz prawu Republiki Czeskiej.
OGÓLNE WARUNKI
spółki handlowe
ŠVD Trading s.r.o
z siedzibą pod adresem Jaurisova 515/4, 140 00, Praga 4, Czechy
numer identyfikacyjny: 24817309
zarejestrowana w rejestrze handlowym prowadzonym w Pradze, dział C, wpis 177029
w celu sprzedaży towarów za pośrednictwem sklepu internetowego znajdującego się pod adresem internetowym www.zbozivakci.eu
- POSTANOWIENIA WSTĘPNE
- Niniejszy regulamin (zwany dalej „regulaminem”) spółki handlowej ŠVD Trading s.r.o. z siedzibą pod adresem Jaurisova 515/4, 140 00, Praga 4, Republika Czeska, numer identyfikacyjny: 24817309, zarejestrowanej w rejestr handlowy prowadzony w Pradze, dział C, wkład 177029 (zwany dalej „sprzedawcą”) reguluje, zgodnie z postanowieniami § 1751 ust. 1 ustawy nr 89/2012 Dz.U. Kodeks cywilny ze zm. ( zwana dalej „Kodeksem cywilnym”), wzajemne prawa i obowiązki stron umowy powstałe w związku lub na podstawie umowy sprzedaży (zwanej dalej „umową sprzedaży”) zawartej pomiędzy sprzedawcą a inną osobą fizyczną (dalej: „kupujący”) za pośrednictwem sklepu internetowego sprzedawcy. Sklep internetowy prowadzony jest przez Sprzedawcę w ramach serwisu internetowego znajdującego się pod adresem internetowym www.zbozivakci.eu (dalej „serwis”), poprzez interfejs strony internetowej (zwany dalej „interfejsem internetowym sklepu”).
- Regulamin nie ma zastosowania w przypadkach, gdy osobą zamierzającą zakupić towar od Sprzedającego jest kontrahent, osoba prawna lub osoba, która przy zamawianiu towaru występuje w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub w ramach wykonywania samodzielnego zawodu .
- Postanowienia odbiegające od warunków handlowych mogą być negocjowane w umowie kupna. Odmienne postanowienia umowy kupna mają pierwszeństwo przed postanowieniami warunków handlowych.
- Regulamin stanowi integralną część umowy kupna. Umowa kupna i warunki handlowe są sporządzone w języku czeskim. Umowę kupna można zawrzeć w języku czeskim. Wszelkie inne mutacje językowe mają jedynie charakter informacyjny.
- Treść regulaminu może zostać zmieniona lub uzupełniona przez sprzedawcę. Niniejsze postanowienie nie ma wpływu na prawa i obowiązki powstałe w okresie obowiązywania poprzedniej wersji Regulaminu.
- KONTO UŻYTKOWNIKA
- Na podstawie rejestracji kupującego na stronie internetowej kupujący może uzyskać dostęp do jej interfejsu użytkownika. Kupujący może zamawiać towary za pośrednictwem swojego interfejsu użytkownika (zwanego dalej „kontem użytkownika”). Jeżeli interfejs internetowy sklepu na to pozwala, kupujący może zamówić towar także bez rejestracji bezpośrednio z poziomu interfejsu internetowego sklepu.
- Kupujący podczas rejestracji w serwisie i przy składaniu zamówienia ma obowiązek podania wszystkich danych w sposób prawidłowy i zgodny z prawdą. Kupujący zobowiązany jest do aktualizacji danych podanych w koncie użytkownika w przypadku jakiejkolwiek zmiany. Dane podane przez kupującego w koncie użytkownika oraz przy zamawianiu towaru są przez sprzedawcę uważane za prawidłowe.
- Dostęp do konta użytkownika jest zabezpieczony nazwą użytkownika i hasłem. Kupujący zobowiązany jest do zachowania w tajemnicy informacji niezbędnych do uzyskania dostępu do swojego konta użytkownika.
- Kupujący nie jest uprawniony do zezwalania na korzystanie z konta użytkownika osobom trzecim.
- Sprzedawca może usunąć konto użytkownika, zwłaszcza jeśli kupujący nie korzysta ze swojego konta użytkownika przez ponad 12 miesięcy lub jeśli kupujący naruszy swoje obowiązki wynikające z umowy kupna (w tym warunki handlowe).
- Kupujący przyjmuje do wiadomości, że konto użytkownika może nie być dostępne w sposób ciągły, zwłaszcza w związku z niezbędną konserwacją sprzętu i oprogramowania sprzedającego, lub niezbędną konserwację sprzętu komputerowego i oprogramowania stron trzecich.
- ZAWARCIE UMOWY KUPNA
- Wszelka prezentacja towarów umieszczona w interfejsie internetowym sklepu ma charakter informacyjny i sprzedawca nie jest zobowiązany do zawarcia umowy kupna dotyczącej tych towarów. Przepisów art. 1732 ust. 2 Kodeksu cywilnego nie stosuje się.
- Interfejs internetowy sklepu zawiera informacje o towarach, w tym o cenach poszczególnych towarów oraz o kosztach zwrotu towaru, jeżeli towar ten ze względu na swój charakter nie może zostać odesłany zwykłą drogą pocztową. Ceny towarów podane są łącznie z podatkiem VAT i wszystkimi opłatami z nim związanymi. Ceny towarów obowiązują tak długo, jak długo są wyświetlane w interfejsie internetowym sklepu. Ceny towarów nie są dostosowywane do osoby kupującego na podstawie zautomatyzowanego podejmowania decyzji. Niniejsze postanowienie nie ogranicza możliwości zawarcia przez sprzedającego umowy kupna na indywidualnie ustalonych warunkach.
- Interfejs internetowy sklepu zawiera także informacje o kosztach związanych z pakowaniem i dostawą towaru, a także o sposobie i terminie dostarczenia towaru. Informacje o kosztach związanych z opakowaniem i dostawą towaru podane w interfejsie internetowym sklepu obowiązują tylko w przypadku, gdy towar jest dostarczany na terytorium Republiki Czeskiej. W przypadku, gdy sprzedawca oferuje bezpłatną wysyłkę towaru, prawo do bezpłatnej wysyłki towaru ze strony kupującego jest warunkiem zapłaty minimalnej całkowitej ceny zakupu przewożonego towaru w wysokości określonej w internecie interfejs sklepu. W przypadku częściowego odstąpienia kupującego od umowy sprzedaży i łączna cena zakupu towaru, za którą kupujący nie odstąpił od umowy, nie osiągnie minimalnej kwoty wymaganej do skorzystania z prawa do bezpłatnego transportu towaru zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami wyroku, prawo kupującego do transportu towaru wygasa bezpłatnie, a kupujący jest zobowiązany zapłacić sprzedającemu transport towaru.
- W celu zamówienia towaru Kupujący wypełnia formularz zamówienia w interfejsie internetowym sklepu. Formularz zamówienia zawiera przede wszystkim informacje o:
- zamówiony towar (zamówiony towar Kupujący „wkłada” do elektronicznego koszyka interfejsu internetowego sklepu),
- sposób zapłaty ceny zakupu towaru, informację o wymaganym sposobie dostawy zamówionego towaru oraz
- informację o kosztach związanych z dostawą towaru (dalej łącznie zwane „zamówieniem”).
- Kupujący przed wysłaniem zamówienia do Sprzedającego ma możliwość sprawdzenia i zmiany danych wejściowych, które Kupujący wprowadził w zamówieniu, mając także na uwadze możliwość wykrycia i poprawienia przez Kupującego błędów powstałych przy wprowadzaniu danych do zamówienia. Kupujący przesyła zamówienie do sprzedającego poprzez kliknięcie przycisku „kupuję i płacę”. Dane podane w kolejności są uważane przez sprzedawcę za prawidłowe. Niezwłocznie po otrzymaniu zamówienia sprzedawca potwierdzi kupującemu jego otrzymanie drogą elektroniczną na adres e-mail kupującego podany w koncie użytkownika lub w zamówieniu (zwany dalej „adresem e-mail kupującego”) .
- Sprzedający ma zawsze prawo, w zależności od charakteru zamówienia (ilość towaru, wysokość ceny zakupu, szacunkowe koszty wysyłki), poprosić kupującego o dodatkowe potwierdzenie zamówienia (na przykład pisemnie lub telefonicznie).
- Stosunek umowny pomiędzy sprzedającym a kupującym zostaje nawiązany poprzez doręczenie potwierdzenia przyjęcia zamówienia (akceptacji), które sprzedawca przesyła kupującemu pocztą elektroniczną na adres e-mail kupującego.
- Kupujący wyraża zgodę na korzystanie przy zawieraniu umowy kupna ze środków porozumiewania się na odległość. Koszty poniesione przez kupującego przy korzystaniu ze środków porozumiewania się na odległość w związku z zawarciem umowy sprzedaży (koszty połączenia internetowego, koszty rozmów telefonicznych) pokrywa kupujący sam i koszty te nie odbiegają od kosztów podstawowych wskaźnik.
- CENA TOWARÓW I WARUNKI PŁATNOŚCI
- Cena towaru oraz wszelkie koszty związane z dostawą towaru zgodnie z umową kupna mogą zostać zapłacone przez kupującego sprzedającemu w następujący sposób:
gotówką w siedzibie sprzedającego pod adresem Jiřího ze Vtelna 1731, 193 00, Praga, wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu;
za pobraniem w miejscu wskazanym przez kupującego w zamówieniu;
przelewem bezgotówkowym na rachunek Sprzedającego nr 2100435967/2010 prowadzony w Fio banka Praha (zwany dalej „kontem Sprzedającego”);
gotówką lub kartą płatniczą przy odbiorze osobistym w punkcie dostaw;
-
- Wraz z ceną zakupu kupujący jest zobowiązany zapłacić sprzedającemu również koszty związane z opakowaniem i dostawą towaru w uzgodnionej wysokości. O ile wyraźnie nie określono inaczej, cena zakupu obejmuje również koszty związane z dostawą towaru.
- Sprzedający nie wymaga od kupującego zadatku ani innej podobnej płatności. Nie ma to wpływu na postanowienia art.4.6warunki dotyczące obowiązku zapłaty ceny zakupu towaru z góry.
- W przypadku płatności gotówką, za pobraniem lub w punkcie odbioru, cena zakupu jest płatna przy odbiorze towaru. W przypadku płatności bezgotówkowej cena zakupu jest płatna w ciągu 5 dni od zawarcia umowy kupna.
- W przypadku płatności bezgotówkowej kupujący zobowiązany jest zapłacić cenę zakupu towaru wraz ze wskazaniem zmiennego symbolu płatności. W przypadku płatności bezgotówkowej obowiązek zapłaty ceny zakupu przez kupującego zostaje spełniony w momencie zaksięgowania odpowiedniej kwoty na koncie sprzedającego.
- Sprzedającemu przysługuje, w szczególności jeżeli Kupujący nie dostarczy dodatkowego potwierdzenia zamówienia (art.3.6), zażądać zapłaty całej ceny zakupu jeszcze przed wysłaniem towaru do kupującego. Przepisów art. 2119 ust. 1 Kodeksu cywilnego nie stosuje się.
- Wszelkie rabaty od ceny towaru udzielone kupującemu przez sprzedającego nie łączą się ze sobą.
- Jeżeli jest to zwyczajowo przyjęte w obrocie handlowym lub jeżeli tak stanowią powszechnie obowiązujące przepisy prawa, sprzedający wystawi kupującemu dokument podatkowy – fakturę, dotyczącą płatności dokonanych na podstawie umowy kupna. Sprzedający ŠVD Trading s.r.o. jest płatnikiem podatku od towarów i usług. Dokument podatkowy – sprzedawca wystawia kupującemu fakturę po uiszczeniu ceny towaru i przesyła ją w formie elektronicznej na adres e-mail kupującego.
- ODSTĄPIENIE OD UMOWY KUPNA
- Kupujący przyjmuje do wiadomości, że zgodnie z postanowieniami § 1837 Kodeksu Cywilnego nie ma możliwości odstąpienia od umowy sprzedaży na dostawę:
- towar wyprodukowany według wymagań kupującego lub dostosowany do jego osobistych potrzeb,
- towary łatwo psujące się lub mające krótki termin przydatności do spożycia, a także towary, które po dostawie ze względu na swój charakter zostały nieodwracalnie zmieszane z innymi towarami,
- towar w zapieczętowanym opakowaniu, który ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych nie nadaje się do zwrotu po jego uszkodzeniu przez kupującego, oraz
- nagranie dźwiękowe lub wideo albo program komputerowy w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli kupujący je naruszył.
- Jeżeli nie jest to przypadek określony w art.5.1regulaminu lub w innych przypadkach, w których nie ma możliwości odstąpienia od umowy kupna, kupujący ma prawo odstąpić od umowy kupna zgodnie z postanowieniami § 1829 ust. 1 i ust. 2 Kodeksu cywilnego, w terminie czternaście (14) dni od dnia, w którym kupujący lub wyznaczona przez niego osoba trzecia inna niż przewoźnik dokona transportu towaru, lub:
- ostatnia sztuka towaru, jeżeli kupujący zamawia w jednym zamówieniu kilka sztuk towaru, które dostarczane są oddzielnie,
- ostatnia pozycja lub część dostawy towaru składającej się z kilku rzeczy lub części, lub
- pierwszą dostawę towaru, jeżeli umowa przewiduje regularne dostawy towaru przez uzgodniony okres.
- Odstąpienie od umowy kupna należy przesłać sprzedającemu w terminie określonym w art.5.2Warunki handlowe Aby odstąpić od umowy kupna, kupujący może skorzystać ze wzoru formularza udostępnionego przez sprzedawcę, który stanowi załącznik do warunków handlowych. Odstąpienie od umowy kupna może zostać przesłane przez kupującego m.in. na adres siedziby sprzedającego lub na adres e-mail sprzedającego eshop@zbozivakci.eu .
- W przypadku odstąpienia od umowy kupna, umowa kupna zostaje anulowana od początku. Kupujący odeśle lub zwróci towar sprzedającemu bez zbędnej zwłoki, nie później niż czternaście (14) dni po odstąpieniu od umowy, chyba że sprzedawca zaproponował, że sam odbierze towar. Termin, o którym mowa w zdaniu poprzednim, zostaje zachowany, jeśli kupujący odeśle towar przed jego upływem. Jeżeli kupujący odstąpi od umowy kupna, kupujący ponosi koszty związane ze zwrotem towaru sprzedającemu, nawet jeśli towar ze względu na swój charakter nie może zostać odesłany zwykłą drogą pocztową.
- W przypadku odstąpienia od umowy kupna zgodnie z art.5.2warunków handlowych, sprzedający zwróci środki otrzymane od kupującego w ciągu czternastu (14) dni od odstąpienia kupującego od umowy kupna, w taki sam sposób, w jaki sprzedający otrzymał je od kupującego. Sprzedający ma także prawo do zwrotu świadczenia dostarczonego przez kupującego w przypadku zwrotu towaru przez kupującego lub w inny sposób, jeżeli kupujący wyrazi na to zgodę i nie poniesie przez kupującego żadnych dodatkowych kosztów. Jeżeli kupujący odstąpi od umowy kupna, sprzedający nie jest zobowiązany do zwrotu otrzymanych środków kupującemu do czasu otrzymania towaru przez sprzedającego lub do czasu, gdy kupujący udowodni mu, że odesłał towar, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
- Sprzedający ma prawo jednostronnie potrącić roszczenie o zapłatę szkody wyrządzonej towarowi z roszczeniem kupującego o zwrot ceny zakupu.
- W przypadkach, gdy kupujący ma prawo odstąpić od umowy kupna zgodnie z § 1829 ust. 1 Kodeksu cywilnego, sprzedający ma również prawo odstąpić od umowy kupna w dowolnym momencie, aż do chwili przyjęcia zamówienia towaru przez kupującego. W takim przypadku sprzedający zwróci kupującemu cenę zakupu bez zbędnej zwłoki, bez gotówki na rachunek wskazany przez kupującego.
- Jeżeli wraz z towarem kupujący otrzyma prezent, umowa podarunkowa między sprzedającym a kupującym zostaje zawarta z zastrzeżeniem odstąpienia od umowy, zgodnie z którą w przypadku odstąpienia kupującego od umowy kupna umowa podarunkowa dotycząca takiego prezentu przestaje obowiązywać i kupujący ma obowiązek zwrócić towar sprzedającemu wraz z otrzymanym prezentem.
- TRANSPORT I DOSTAWA TOWARÓW
- W przypadku, gdy umowa przewozu odbywa się na specjalne życzenie kupującego, kupujący ponosi ryzyko i wszelkie dodatkowe koszty związane z tym rodzajem transportu.
- Jeżeli zgodnie z umową sprzedaży sprzedający jest zobowiązany dostarczyć towar do miejsca wskazanego przez kupującego w zamówieniu, kupujący ma obowiązek odebrać towar w momencie dostawy.
- Jeżeli z przyczyn leżących po stronie kupującego konieczne jest wielokrotne dostarczenie towaru lub inny sposób niż określono w zamówieniu, kupujący obowiązany jest ponieść koszty związane z powtórną dostawą towaru lub koszty związane z inną metodą dostawy.
- Kupujący przy odbiorze towaru od przewoźnika ma obowiązek sprawdzić stan opakowania towaru i w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek usterek niezwłocznie powiadomić przewoźnika. W przypadku stwierdzenia naruszenia opakowania wskazującego na nieuprawnioną ingerencję w przesyłkę, kupujący nie ma obowiązku odbioru przesyłki od przewoźnika. Nie ma to wpływu na uprawnienia kupującego z tytułu odpowiedzialności za wady produktu oraz inne uprawnienia kupującego wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
- Dodatkowe prawa i obowiązki stron podczas transportu towaru mogą regulować specjalne warunki dostawy sprzedającego, jeżeli zostały wydane przez sprzedawcę.
- PRAWA ZWIĄZANE Z WADLIWYM WYKONANIEM
- Prawa i obowiązki stron umowy dotyczące praw z tytułu wadliwego wykonania regulują odpowiednie powszechnie obowiązujące przepisy prawa (w szczególności przepisy § 1914 do 1925, § 2099 do 2117 i § 2161 do 2174 Dz. Kodeksu Cywilnego i Ustawy nr 634/1992 Sb. o ochronie konsumentów, z późn. zm.).
- Jeżeli przedmiotem zakupu jest rzecz ruchoma, która jest połączona z treściami cyfrowymi lub usługą treści cyfrowych w taki sposób, że bez nich nie mogłaby spełniać swoich funkcji (zwana dalej „rzeczą mającą właściwości cyfrowe”), postanowienia dotyczące odpowiedzialności za wady sprzedawcy stosuje się także do dostarczania treści cyfrowych lub usługi w zakresie treści cyfrowych, choćby świadczonej przez osobę trzecią. Nie dotyczy to sytuacji, gdy z treści umowy kupna i charakteru sprawy wynika, że są one dostarczane oddzielnie.
- Sprzedający jest odpowiedzialny wobec kupującego za to, że przedmiot w momencie odbioru nie ma wad. W szczególności sprzedawca odpowiada kupującemu, że rzecz:
- odpowiada uzgodnionemu opisowi, rodzajowi i ilości, a także jakości, funkcjonalności, kompatybilności, interoperacyjności i innym uzgodnionym cechom,
- nadaje się do celu, do jakiego wymaga go kupujący i na który sprzedający wyraził zgodę, oraz
- jest dostarczany z uzgodnionymi akcesoriami i instrukcją obsługi, w tym instrukcją montażu lub instalacji.
- Sprzedawca odpowiada kupującemu, że oprócz uzgodnionych właściwości:
- czy rzecz nadaje się do celu, do jakiego rzecz tego typu jest zwykle używana, także z uwzględnieniem praw osób trzecich, przepisów prawa, norm technicznych lub kodeksów postępowania danej branży, jeżeli brak jest norm technicznych,
- ilość, jakość i inne właściwości rzeczy, w tym trwałość, funkcjonalność, zgodność i bezpieczeństwo, odpowiadają zwykłym właściwościom rzeczy tego samego rodzaju, jakich kupujący może zasadnie oczekiwać, także w odniesieniu do publicznych oświadczeń składanych przez sprzedawcę lub inną osobę osobie w tym samym łańcuchu umownym, w szczególności poprzez reklamę lub etykietę, chyba że sprzedawca udowodni, że nie był tego świadomy lub że w chwili zawarcia umowy kupna został on zmodyfikowany co najmniej w porównywalny sposób lub że nie mogło mieć to wpływu na decyzję o zakupie,
- rzecz jest dostarczana wraz z akcesoriami, w tym opakowaniem, instrukcją montażu i innymi instrukcjami użytkowania, których kupujący może zasadnie oczekiwać, oraz
- przedmiot odpowiada jakością lub wzorem próbki lub szablonu, który sprzedawca przekazał kupującemu przed zawarciem umowy kupna.
- Przepisy art.7.4niniejszego Regulaminu nie ma zastosowania, jeżeli sprzedawca odrębnie powiadomił kupującego przed zawarciem umowy kupna, że rzecz ma inną właściwość, a kupujący wyraźnie zgodził się na to w chwili zawarcia umowy kupna.
- Sprzedający jest również odpowiedzialny wobec kupującego za wady spowodowane nieprawidłowym montażem lub instalacją, które zostały wykonane przez sprzedającego lub na jego odpowiedzialność zgodnie z umową kupna. Dotyczy to również sytuacji, gdy montaż lub instalacja została dokonana przez kupującego, a wada powstała na skutek niedopełnienia instrukcji udzielonej mu przez sprzedawcę lub dostawcę treści cyfrowych lub usługi w zakresie treści cyfrowych, jeżeli jest to rzecz z właściwościami cyfrowymi.
- Jeżeli wada ujawni się w ciągu roku od odbioru, uważa się, że rzecz była wadliwa już w chwili odbioru, chyba że charakter rzeczy lub wada to wyklucza. Terminu tego nie liczy się okres, w którym kupujący nie może używać rzeczy, jeżeli zasadnie zareklamował wadę.
- Jeżeli przedmiotem zakupu jest rzecz posiadająca właściwości cyfrowe, sprzedawca zapewni kupującemu uzgodnione aktualizacje treści cyfrowych lub usług w zakresie treści cyfrowych. Oprócz uzgodnionych aktualizacji sprzedawca zapewni kupującemu aktualizacje niezbędne do zachowania przez rzecz właściwości po przejęciu zgodnie z art.7.3i art.7.4warunków i że zostaną powiadomieni o ich dostępności
- przez okres dwóch lat, jeżeli zgodnie z umową sprzedaży treści cyfrowe lub usługa treści cyfrowych mają być świadczone nieprzerwanie przez określony czas, a jeżeli uzgodniono świadczenie na okres dłuższy niż dwa lata, przez cały ten okres ,
- tak długo, jak kupujący może zasadnie oczekiwać, jeżeli w ramach umowy sprzedaży treści cyfrowe lub usługa treści cyfrowych mają być świadczone jednorazowo; ocenia się to ze względu na rodzaj i przeznaczenie rzeczy, charakter treści cyfrowych lub usługi w zakresie treści cyfrowych oraz biorąc pod uwagę okoliczności zawarcia umowy sprzedaży i charakter zobowiązania.
- Przepisy art.7.8Warunki handlowe nie mają zastosowania, jeżeli sprzedawca odrębnie uprzedził kupującego przed zawarciem umowy kupna, że aktualizacje nie będą udostępniane, a kupujący wyraźnie zgodził się na to przy zawieraniu umowy kupna.
- Jeżeli kupujący nie dokonał aktualizacji w rozsądnym terminie, nie przysługują mu żadne prawa z tytułu wady, która powstała wyłącznie w wyniku niezrealizowania aktualizacji. Nie dotyczy to sytuacji, gdy kupujący nie został powiadomiony o aktualizacji lub o konsekwencjach jej niewykonania, albo nie dokonał aktualizacji albo wykonał ją nieprawidłowo z uwagi na braki w instrukcji. Jeżeli zgodnie z umową kupna treści cyfrowe lub usługa treści cyfrowych mają być dostarczane w sposób ciągły przez określony czas i jeśli wada ujawni się lub wystąpi w okresie zgodnie z art.7.8.1i art.7.8.2warunków, treści cyfrowe lub usługę w zakresie treści cyfrowych uważa się za dostarczoną wadliwie.
- Kupujący może reklamować wadę, która ujawni się w przedmiocie w ciągu dwóch lat od jego otrzymania. Jeżeli przedmiotem zakupu jest rzecz posiadająca właściwości cyfrowe i jeżeli zgodnie z umową sprzedaży treści cyfrowe lub usługa dostarczania treści cyfrowych mają być świadczone nieprzerwanie przez czas określony, kupujący może zgłosić wadę, która wystąpiła lub objawia się w ciągu dwóch lat od otrzymania. Jeżeli spełnienie świadczenia ma trwać dłużej niż dwa lata, kupujący ma prawo z tytułu wady, która wystąpi lub ujawni się w tym czasie. Jeżeli kupujący zgłosi sprzedającemu wadę, termin do wskazania wady rzeczy nie biegnie przez okres, w którym kupujący nie może używać rzeczy.
- Jeżeli rzecz ma wadę, kupujący może żądać jej usunięcia. Według swojego wyboru może żądać dostarczenia nowej rzeczy bez wady albo naprawy rzeczy, chyba że wybrany sposób usunięcia wady jest niemożliwy albo nieproporcjonalnie kosztowny w stosunku do drugiego; ocenia się to w szczególności pod kątem wagi wady, wartości, jaką rzecz miałaby bez wady oraz tego, czy wadę można usunąć w drugi sposób bez większych trudności dla kupującego. Sprzedawca może odmówić usunięcia wady, jeżeli jest to niemożliwe albo nieproporcjonalnie kosztowne, zwłaszcza ze względu na znaczenie wady i wartość, jaką rzecz miałaby bez wady.
- Sprzedawca usunie wadę w rozsądnym terminie po jej stwierdzeniu, tak aby nie sprawiała ona kupującemu znacznych trudności, biorąc pod uwagę charakter rzeczy i cel, dla którego kupujący ją nabył. W celu usunięcia wady sprzedawca przejmie rzecz na własny koszt. Jeżeli wymaga to demontażu rzeczy, której montaż został dokonany zgodnie z rodzajem i przeznaczeniem rzeczy przed ujawnieniem się wady, sprzedawca zdemontuje rzecz wadliwą i zainstaluje rzecz naprawioną lub nową albo pokryje koszty z tym związane.
- Kupujący może zażądać rozsądnego rabatu lub odstąpić od umowy kupna, jeżeli:
- sprzedawca odmówił usunięcia wady albo nie usunął jej zgodnie z art.7.13Regulamin,
- wada objawia się wielokrotnie,
- wada stanowi istotne naruszenie umowy kupna, lub
- z oświadczenia sprzedającego lub z okoliczności wynika, że wada nie zostanie usunięta w rozsądnym terminie lub bez znacznych trudności dla kupującego.
- Jeżeli wada rzeczy jest nieistotna, kupujący nie może odstąpić od umowy kupna (w rozumieniu art.7.14Regulamin); uważa się, że wada rzeczy nie jest nieistotna. Jeżeli kupujący odstąpi od umowy kupna, sprzedający zwróci kupującemu cenę zakupu bez zbędnej zwłoki po otrzymaniu przedmiotu lub po udowodnieniu mu przez kupującego, że przedmiot odesłał.
- Za wadę można winić sprzedawcę, u którego rzecz została zakupiona. Jeżeli jednak do naprawy wyznaczona zostanie inna osoba, która znajduje się w siedzibie Sprzedającego lub w lokalizacji bliższej Kupującemu, Kupujący zwróci uwagę na wadę osobie wyznaczonej do przeprowadzenia naprawy.
- Z wyjątkiem przypadku, gdy do naprawy zostanie wyznaczona inna osoba, Sprzedawca ma obowiązek przyjąć reklamację w każdym placówce, w której możliwe jest przyjęcie reklamacji w zakresie asortymentu sprzedawanych produktów lub świadczonych usług, a nawet w jego siedziba. Sprzedający ma obowiązek przy składaniu reklamacji wystawić kupującemu pisemne potwierdzenie, w którym poda datę zgłoszenia reklamacji przez kupującego, jej treść, żądanego przez kupującego sposobu rozpatrzenia reklamacji oraz dane kontaktowe kupującego do w celu udzielenia informacji dotyczących rozpatrzenia reklamacji. Obowiązek ten dotyczy także innych osób wyznaczonych do przeprowadzenia naprawy.
- Reklamacja, w tym usunięcie wady, musi zostać rozpatrzona i powiadomiona o tym kupującego nie później niż trzydzieści (30) dni od dnia zgłoszenia reklamacji, chyba że sprzedawca i kupujący uzgodnią dłuższy termin. Jeżeli przedmiotem zobowiązania jest dostarczanie treści cyfrowych, w tym treści cyfrowych dostarczanych na nośniku fizycznym, lub usługa w zakresie treści cyfrowych, reklamacja powinna zostać rozpatrzona w rozsądnym terminie, biorąc pod uwagę charakter treści cyfrowych lub treści cyfrowych usługi oraz celu, dla którego kupujący o nią poprosił.
- Po bezskutecznym upływie terminu określonego w art.7.18warunków handlowych, kupujący może odstąpić od umowy kupna lub zażądać rozsądnej zniżki.
- Sprzedający ma obowiązek wydać kupującemu potwierdzenie terminu i sposobu rozpatrzenia reklamacji, w tym potwierdzenie naprawy i czasu jej trwania, lub pisemne uzasadnienie odrzucenia reklamacji. Obowiązek ten dotyczy także innych osób wyznaczonych do przeprowadzenia naprawy.
- Z praw wynikających z odpowiedzialności za wady produktu kupujący może skorzystać osobiście pod adresem Jiřího ze Vtelna 1731, 193 00, Praha 9, telefonicznie pod numerem 773836472 lub e-mailem na adres eshop@zbozivakci.eu .
- Kto ma prawo z tytułu wadliwego wykonania, ma także prawo do odszkodowania za celowo poniesione koszty wykonywania tego prawa. Jeżeli jednak kupujący nie skorzysta z prawa do odszkodowania w terminie miesiąca od upływu terminu, w którym wadę należy zgłosić, sąd nie przyzna tego uprawnienia, jeżeli sprzedawca zarzuci, że z prawa do odszkodowania nie skorzystano w czas.
- Dodatkowe prawa i obowiązki stron związane z odpowiedzialnością sprzedawcy za wady mogą być uregulowane w procedurze reklamacyjnej sprzedawcy.
- Poza uprawnieniami wynikającymi z wadliwego wykonania, sprzedawca lub inna osoba może udzielić kupującemu także gwarancji jakości.
- INNE PRAWA I OBOWIĄZKI UMAWIAJĄCYCH SIĘ STRON
- Kupujący nabywa własność towaru poprzez zapłacenie pełnej ceny zakupu towaru.
- W stosunku do kupującego sprzedający nie jest związany żadnymi kodeksami postępowania w rozumieniu przepisów § 1820 ust. 1 lit. n) Kodeksu Cywilnego.
- Sprzedawca rozpatruje reklamacje konsumenckie drogą elektroniczną. Reklamację można kierować na adres e-mail Sprzedawcy. Sprzedawca prześle informację dotyczącą rozpatrzenia reklamacji kupującego na adres e-mail kupującego. Innych zasad rozpatrywania reklamacji nie określa sprzedawca.
- Za pozasądowe rozstrzyganie sporów konsumenckich wynikających z umowy sprzedaży odpowiedzialna jest Czeska Inspekcja Handlowa z siedzibą pod adresem Štěpánská 567/15, 120 00 Praga 2, numer identyfikacyjny: 000 20 869, adres internetowy: https: //adr.coi.cz/cs. Platforma internetowego rozstrzygania sporów znajdująca się pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr może być wykorzystywana do rozstrzygania sporów pomiędzy sprzedającym a kupującym wynikających z umowy kupna.
- Europejskie Centrum Konsumenckie Republika Czeska, z siedzibą pod adresem Štěpánská 567/15, 120 00 Praga 2, adres internetowy: http://www.evropskyspotrebitel.cz jest punktem kontaktowym zgodnie z Rozporządzeniem (UE) nr 524/2013 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie rozstrzygania sporów konsumenckich w internecie oraz w sprawie zmiany rozporządzenia (WE) nr 2006/2004 i dyrektywy 2009/22/WE (rozporządzenie w sprawie rozstrzygania sporów konsumenckich w internecie) .
- Kupujący może złożyć skargę do organu nadzorczego lub państwowego organu nadzorczego. Sprzedawca jest uprawniony do sprzedaży towarów na podstawie licencji handlowej. Inspekcję handlową przeprowadza właściwy urząd handlowy na obszarze swojej właściwości. Urząd Ochrony Danych Osobowych nadzoruje obszar ochrony danych osobowych. Czeska Inspekcja Handlowa w ograniczonym zakresie nadzoruje m.in. przestrzeganie Kodeksu Cywilnego oraz ustawy nr 634/1992 Dz.U. o ochronie konsumentów, z późniejszymi zmianami.
- Kupujący przejmuje na siebie ryzyko zmiany okoliczności w rozumieniu § 1765 par. 2 Kodeksu Cywilnego.
- OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
- Twój obowiązek udzielenia informacji kupującemu zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz w sprawie uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (zwanej dalej „rozporządzeniem RODO”) związanej z przetwarzaniem danych osobowych kupującego w celu realizacji umowy kupna, w celu negocjowania warunków umowy kupna i w celu wypełnienia obowiązków publicznych sprzedającego jest wypełniany przez sprzedającego za pomocą specjalnego dokumentu.
- WYSYŁANIE WIADOMOŚCI HANDLOWYCH I PRZECHOWYWANIE PLIKÓW COOKIES
- Kupujący wyraża zgodę, zgodnie z postanowieniami § 7 ust. 2 ustawy nr 480/2004 Dz.U. o niektórych usługach społeczeństwa informacyjnego oraz o zmianie niektórych przepisów prawa (ustawa o niektórych usługach społeczeństwa informacyjnego), z późniejszymi zmianami, do wysyłania informacji handlowych przez sprzedającego na adres elektroniczny lub numer telefonu kupującego. Sprzedawca spełnia wobec kupującego swój obowiązek informacyjny zgodnie z art. 13 rozporządzenia RODO, związany z przetwarzaniem danych osobowych kupującego w celu przesyłania komunikacji handlowej za pomocą specjalnego dokumentu.
- Sprzedawca wypełnia swoje obowiązki prawne związane z ewentualnym przechowywaniem plików cookies na urządzeniu kupującego za pomocą specjalnego dokumentu.
- DOSTAWA
- Może zostać dostarczony na adres e-mail kupującego.
- POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- Jeżeli stosunek ustanowiony umową kupna zawiera element międzynarodowy (zagraniczny), strony postanawiają, że stosunek ten podlega prawu czeskiemu. Wybierając prawo zgodnie ze zdaniem poprzednim, kupujący będący konsumentem nie jest pozbawiony ochrony, jaką zapewniają przepisy porządku prawnego, od którego nie można odstąpić w umowie, a który w braku wybór prawa, w przeciwnym razie byłby stosowany zgodnie z przepisami art. 6 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 593/2008 z dnia 17 czerwca 2008 r. w sprawie prawa regulującego zobowiązania umowne ( Rzym I).
- Jeżeli którekolwiek postanowienie Regulaminu okaże się nieważne lub nieskuteczne lub takim się stanie, nieważne postanowienie zostanie zastąpione postanowieniem, którego znaczenie będzie możliwie najbliższe nieważnemu postanowieniu. Nieważność lub nieskuteczność jednego postanowienia nie wpływa na ważność pozostałych postanowień.
- Umowa kupna, łącznie z warunkami handlowymi, jest archiwizowana przez sprzedawcę w formie elektronicznej i nie jest dostępna.
- Załącznik do regulaminu stanowi wzór formularza odstąpienia od umowy sprzedaży.
- Dane kontaktowe sprzedawcy:
adres siedziby – Jaurisova 515/4, 140 00, Praga 4;
adres prowadzenia działalności - Jiřího ze Vtelno 1731, 193 00, Praga 9;
adres e-mail - svdtrading@centrum.cz , telefon +420 724 077 518, +420 773 836 472.
Sprzedawca nie udostępnia innych środków komunikacji internetowej.
W Pradze 1 lutego 2023 r